Stulatka z Brudzewic PDF Drukuj Email
DSC_8111W dniu 14 maja 2012 roku czyli dokładnie w setną rocznicę urodzin Wójt Gminy Poświętne Pan Mieczysław Stępień wraz z Przewodniczącym Rady Panem Mieczysławem Worachem, Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Pania Gabrielą Bogusiak oraz Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Elżbietą Podlasek odwiedzili Panią Zofię GRUSZECKĄ, stulatką z Brudzewic, a także przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opocznie. Wszyscy złożyli Jubilatce gratulacje i życzenia, dołączając kwiaty oraz upominki urodzinowe.
Pani Zofia Gruszecka urodziła się 14 maja 1912 roku w Brudzewicach jako jedno z sześciorga dzieci w w wielodzietnej rodzinie chłopskiej Franciszki i Teofila Pająków, utrzymującej się z pracy w gospodarstwie rolnym. W wieku 24 lat wyszła za mąż za rolnika z sąsiedniej wsi, Józefa Gruszeckiego z którym rozpoczęła wspólne spokojne i bardzo pracowite życie we własnym gospodarstwie rolnym w Iłach. Wraz z mężem wychowali troje dzieci; dwoje starszych ułożyło sobie życie poza rolnictwem, a na gospodarstwie został najmłodszy syn Mieczysław. Pani Zofia od wielu lat jest wdową, kilka lat temu odszedł również jej syn., ale nadal mieszka we wspólnym gospodarstwie wraz z rodziną zmarłego syna. Doczekała 7 wnuków, 8 prawnuków i 1 praprawnuka !
DSC_8109Nie narzeka na zdrowie ani na pamięć, jest dobrze zorientowana w sprawach rodzinnych i gospodarskich, a jedyne co Jej dokucza to pogarszający się wzrok. Dobrą kondycję zawdzięcza usposobieniu. Zawsze była bardzo pogodna i spokojna, zgodna i religijna, pomocna w wychowywaniu wszystkich swoich wnuków, które teraz z rozrzewnieniem wspominają „babcine" opowieści, wiersze i życiowe mądrości.
Za swoją miłość i oddanie dla dzieci i wnuków, otrzymuje teraz troskę, codzienną opiekę i wsparcie.
 
Designed by Templatka.pl