200 - lat !!! PDF Drukuj Email

DSC_7580W dniu 1 marca z inicjatywy Rady Sołeckiej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie z uroczyste spotkanie z Panią Heleną Miązek, stulatką z Poświętnego. Życzenia 200 lat jubilatce złożyli przedstawiciele władz samorządowych Wójt Gminy – Mieczysław Stępień, Przewodniczący Rady Gminy – Mieczysław Worach oraz przedstawiciele ZUS i strażacy.

Pani Helena Miązek z domu Krakowiak urodziła się 1 marca 1912 roku w Młyńczysku w wielodzietnej rodzinie chłopskiej. Jako najstarsza córka z siedmiorga rodzeństwa od wczesnych lat dziecięcych pomagała rodzicom w utrzymaniu rodziny wykonując drobne prace zarobkowe w sąsiedzkich gospodarstwach. W wieku 22 lat wyszła za mąż za rówieśnika z sąsiedniej wsi. Wspólnie z mężem wychowała troje dzieci. Na utrzymanie rodziny zarabiali ciężką pracą fizyczną. Pani Helena od wielu lat jest wdową, kilkanaście lat temu zmarł również jej syn.

DSC_7589Doczekała 9 wnuków i 22 prawnuków. Trudy minionych lat dały o sobie znać i Pani Helena narzeka na swoje zdrowie, które już nie jest takie jak kiedyś, a szczególnie od dziesięciu lat mocno nadwyrężone po przebytych urazach nóg. Potrzebuje już codziennej opieki i wsparcia które z całym oddaniem zapewniają jej bliscy. Oprócz miłości i troski najbliższych w dożyciu tak pięknego wieku pomogła jej wiara, modlitwa, pozytywne nastawienie do ludzi i poczucie humoru. Jest osobą skromną, oddaną dzieciom i wnukom, lubianą i szanowaną przez najbliższych i sąsiadów.

 

 

DSC_7582 DSC_7592DSC_7596DSC_7607DSC_7626

 
Designed by Templatka.pl