Zostań wolontariuszem PDF Drukuj Email
Szlachetna paczka w powiecie opoczyńskim
thumb_superw-300x180Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez stowarzyszenie Wiosna. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy skutecznej, konkretnej i sensownej. Projekt wspierają m.in. papież Benedykt XVI, prezydent Bronisław Komorowski i Jerzy Dudek.
W ramach akcji prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich z najbliższej okolicy, w szczególności rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych. Dotkniętych biedą poszukują w swoich społecznościach wolontariusze, którzy odwiedzają i pytają, czego najbardziej brakuje. Przed Bożym Narodzeniem te informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
Wolontariusze, czyli członkowie drużyny Super W, są specjalnie przeszkoleni pod kątem niesienia pomocy. Ich zadaniem jest także kontakt z darczyńcami, dostarczenie paczek i przekazanie relacji z wręczania podarunków. Z kolei organizacją pomocy w swojej okolicy, rekrutacją wolontariuszy, współpracą z lokalnymi instytucjami, pozyskiwaniem adresów rodzin w potrzebie oraz nadzorowaniem kontaktu z darczyńcami i rodzinami zajmują się liderzy Szlachetnej paczki. Liderem na rejon województwa łódzkiego jest dr inż. Radosław Rzeźnik, prezes Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego, który do udziału w akcji serdecznie zaprasza wolontariuszy z całego powiatu. Chętni mogą pisać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Więcej o przedsięwzięciu można przeczytać na stronach www.superw.pl i www.szlachetnapaczka.pl.
 
Designed by Templatka.pl