Sympatyczne Święto Ziemniaka w Brudzewicach PDF Drukuj Email

Tak jak już przyjęło się od kilku lat, październik w Gminie Poświętne rozpoczął się od szkolnego, a zarazem rodzinnego festynu w Brudzewicach „Święto Ziemniaka”. Oprócz uczestników - dzieci, uczniów i rodziców – dopisali również zaproszeni goście oraz piękna słoneczna pogoda. Niewątpliwie sprzyjało to integracji i dobrej zabawie wielu pokoleń mieszkańców gminy Poświętne.

Wydarzenie rozpoczęli wspólnie wójt Michał Franas, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Elżbieta Grzegorska.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia na wszystkich czekały wspaniałe występy dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz pyszne potrawy z ziemniaków przygotowane przez rodziców. Był to jednak dopiero początek zabawy, która upływała wszystkim w niezwykle przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło przy tym wielu konkursów i innych atrakcji jak np.: dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla dzieci czy wystawa prac z ziemniaka wykonana przez uczniów szkoły. Były też chwile rodzinnej rywalizacji rozrywanej w konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy konkursów jak i najmłodsi uczniowie zostali nagrodzeni przez wójta Michała Franasa nagrodami i upominkami.

 
Designed by Templatka.pl