KGW Dęba z nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego PDF Drukuj Email

Na wniosek wójta Gminy Poświętne Michała Franasa Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał nagrodę w dziedzinie kultury dla Koła Gospodyń Wiejskich w Dębie. Jest to niewątpliwe ogromne, ale jak najbardziej zasłużone wyróżnienia dla tej nieformalnej grupy istniejącej już od blisko 10 lat. Gala wręczenia nagród odbędzie się 16 października w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury.

Jak pokazuje choćby obecny rok wszystkie członkinie Koła oraz wspierający je panowie instrumentaliści są bardzo aktywni na płaszczyźnie kulturalnej. Wystarczy tylko wspomnieć o występach na Wojewódzkich Dniach Seniora w Skierniewicach czy Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu.

Koło Gospodyń Wiejskich w Dębie od lat promuje nie tylko tradycyjną muzykę ludową, ale również zwyczaje i tradycje ludowe organizując choćby „Wianki” czyli uroczystości poświęcone kultywowaniu obrzędów nocy świętojańskiej. Ponadto KGW angażuje się aktywnie niemal we wszystkie wydarzenia inicjatywy kulturalne organizowane na terenie gminy Poświętne.

 
Designed by Templatka.pl