Trwa rozbudowa kanalizacji! Powstanie również projekt budowy w Brudzewicach i Brudzewicach Kolonii PDF Drukuj Email

W Gminie Poświętne obietnice nie są rzucane na przysłowiowy wiatr. Wszelkie ogłaszane zamiary i inicjatywy inwestycyjne są konsekwentnie realizowane przez włodarzy. Tak jest m.in. z budową brakującego odcinka sieci kanalizacyjnej w centrum Poświętnego, której zakończenie planowane jest do końca kwietnia 2019 roku. Co ciekawe plany samorządu gminnego nie kończą się na aktualnych realizacjach, ale wybiegają dalej w przyszłość. Na ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne na wniosek przewodniczącego Kazimierza Wiecheckiego radni zdecydowali o przeznaczeniu środków na wykonanie projektu budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Brudzewice i Brudzewice Kolonia. Jest to kolejny milowy krok w rozbudowie gminnej sieci sanitarnej.

Nowy fragment sieci kanalizacyjnej wykona firma „KAŹMMIERCZAK” z Moszczenicy. Wartość realizowanego przedsięwzięcia wynosi 269 999,76 zł. Co warto podkreślić w ramach prowadzonego postępowania przetargowego wpłynęła tylko jeszcze jedna oferta na kwotę aż 556 556,55 zł.

I choć za chwilę rozpocznie się opisywana budowa kanalizacji to włodarze gminy myślą już o kolejnych odcinkach sieci w miejscowościach Brudzewice i Brudzewice Kolonia. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne zabezpieczone zostały środki na wykonanie projektu tejże sieci w miejscowościach Brudzewice i Brudzewice Kolonia. Krok ten wyraźnie przyśpiesza cały proces inwestycyjny w wymienionych miejscowościach i daje realne szanse na realizację całego przedsięwzięcia w najbliższej przyszłości.

 
Designed by Templatka.pl