Przeżyli razem już 50 lat PDF Drukuj Email

W środę 26 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Poświętne miała miejsce niezwykle miła i radosna uroczystość. Jubileusz 50-lecia wspólnego życia małżeńskiego zwany również złotymi godami obchodziło 12 par z terenu gminy. Na wniosek wójta Michała Franasa zacni jubilaci zostali uhonorowani medalami prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Władze gminy obok wójta reprezentowali także przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki oraz sekretarz Gminy Maria Grzybek. Uroczystościom towarzyszyły nie tylko liczne życzenia, kwiaty i upominki, ale również wspaniałe wspomnienia.

Wśród par, które z okazji swojego pięknego jubileuszu zostały nagrodzone medalami prezydenta RP byli: Jan i Janina Kośka z Mysiakowca, Tadeusz i Stanisława Kózka ze Stefanowa, Marian i Anna Ksyta z Buczku, Józef i Anna Kwaśniak z Dęby, Józef i Janina Łubińscy z Wólki Kuligowskiej, Michał i Janina Marczak z Poświętnego, Aleksander i Irena Róg z Buczku, Władysław i Janina Skrzypek z Brudzewic, Józef i Zofia Worach z Brudzewic Kolonii, Józef i Marianna Worach z Brudzewic, Władysław i Zofia Wrzeszcz z Gapinina Kolonii, Marianna i Józef Żak z Dęby.

Najbardziej podniosłą częścią uroczystości było wręczenie w imieniu Prezydenta RP medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Aktu tego dokonał wójt składając przy tym wszystkim param gratulacje i życzenia.

Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na wspólny poczęstunek oraz liczne wspomnienia. Każda z par miała swoje, każde były inne, ale wszystkie bardzo barwne i radosne. Spotkanie zakończyło się wspólną pamiątkową fotografią.

 
Designed by Templatka.pl