Wniosek "DOBRY START" złóż w GOPS-ie PDF Drukuj Email

Wnioski o świadczenie „DOBRY START” można składać online już od dnia 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od dnia 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej).Druki wniosków będzie można pobrać ze strony internetowej: www.mpips.gov.pl oraz  oraz osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej. Wniosek należy złożyć najpóźniej do dnia 30 listopada.


Świadczenie „DOBRY START” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia.
Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuję wypłatę świadczenia nie później niż do dnia 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (zerówka) w szkole lub przedszkolu.

WNIOSKI NA „DOBRY START” BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W Poświętnem UL. SZKOLNA 2a w godzinach pracy Ośrodka.

 
Designed by Templatka.pl