Edukacyjna wycieczka na półmetek wakacji PDF Drukuj Email

Okres wakacji jest naturalnie czasem bez zajęć szkolnych co nie oznacza, że musi być wolny od wrażeń związanych z edukacją, a przy tym mile spędzonych chwilach. I tak w dniu 2 sierpnia br. w ramach organizacji letniego wypoczynku dla dzieci z terenu gminy Poświętne zorganizowana została wycieczka edukacyjna, której głównymi celami były bardzo interesujące miejsca - Mikrokosmos w Ujeździe oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Wyjazd, w którym udział wzięło 39 dzieci został sfinansowany przez wójta Michała Franasa oraz ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki, której przewodniczy Zdzisław Serafin.

Wakacyjnej eskapadzie młodych mieszkańców z wszystkich trzech szkół funkcjonujących na terenie gminy Poświętne towarzyszyła piękna i słoneczna pogoda. Ciąg wrażenia rozpoczęła wizyta w Mikrokosmosie oraz zapoznanie się ze światem owadów. Tajemnice tych małych towarzyszy naszego życia codziennego przybliżyli wszystkim przewodnicy, prezentując nie tylko powiększone figury owadów, ale omawiając zarazem wiele ciekawostek. Po zgłębieniu wielu interesujących informacji przyszedł czas na mały relaks oraz zimne przekąski i napoje. Największym powodzeniem wśród atrakcji cieszyła się linowa zjeżdżalnia oraz mini plac zabaw.

Była to jednak dopiero pierwsza część wielu atrakcji jakie czekały na dzieci tego dnia. Niezwykle ciekawie było bowiem również w Centrum Nauki i Techniki EC1 w   Łodzi, gdzie uczestnicy wyjazdu zapoznali się nie tylko z funkcjonowaniem dawnej elektrociepłowni, ale zarazem w atrakcyjny i przystępny sposób zgłębili wiedzę z zakresu astronomii, fizyki i chemii. Największym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne gry edukacyjne oraz pokaz multimedialny (mapping) wyświetlany na jednym z najbardziej spektakularnych elementów centrum, czyli turbogeneratorze.

Choć wielogodzinna podróż kosztowała wszystkich wiele wysiłku fizycznego i umysłowego to powrót do domu odbywał się we wspaniałych humorach.

Inicjatorem wycieczki był włodarz Poświętnego Michał Franas. Organizatorzy planują również w przyszłym roku zrealizować wakacyjny wyjazd edukacyjny, który w szczególności będzie skierowany do dzieci nie mogących uczestniczyć w tegorocznym przedsięwzięciu.


 
Designed by Templatka.pl