Nowoczesne boisko czeka już na uczniów PDF Drukuj Email

W kalendarzu mamy półmetek wakacji, a na uczniów Szkoły Podstawowej w Poświętnem, którzy we wrześniu powrócą do nauki czeka już niespodzianka. Do użytku gotowe jest nowoczesne boisko przeznaczone do gry w piłkę siatkową i tenis ziemny. Inwestycję udało się przeprowadzić bardzo szybko i sprawnie, i to mimo często niesprzyjającej aury. To pierwszy poliuretanowy obiekt w Gminie Poświętne położony w bezpośrednim pobliżu budynków szkolnych, na który Gmina otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w wysokości 77 tys. złotych.

Umowa w sprawie dofiasnowania inwestycji została zawarta pomiędzy Urzędem Marszałkowskim w Łodzi reprezntowanym przez wicemarszałka Dariusza Klimczaka, a Gminą Poświętne reprezntowaną przez wójta Michała Franasa.

W przyszłym roku władze gminy zamierzają wybudować w miejscu dotychczasowego dużego boiska do gry w piłkę nożną nowy, równie nowoczesny obiekt. Wówczas miejscowa szkoła zyska komplet boisk położonych w bezpośrednim pobliżu obiektów szkolnych. Będzie więc można prowadzić lekcje na świeżym powietrzu na nowoczesnych i bezpiecznych obiektach sportowych.

Istotna w przedmiotowej inwestycji jest zastowana technika wykonania. Zewnętrzna nawierzchnia pozostała położona na betonowej podbudowie przepuszczającej wodę. Powinno to zapewnić bardzo dobre odprowadzanie wody, a więc krótko po opadach boisko powinno być suche i nadawać się do wykorzystania.

 
Designed by Templatka.pl