Noc Bibliotek 2018 PDF Drukuj Email

9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem odbyła się IV Edycja Nocy Bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Rzeczpospoczyta”. Od godziny 17.00 przybywali chętni do biblioteki, których uroczyście witała kierownik Maria Szufladowicz.  Oprócz dzieci w spotkaniu uczestniczyły osoby dorosłe zainteresowane Nocą Bibliotek. W to wydarzenie zaangażowała się Filia Biblioteczna w Dębie z bibliotekarką Ewą Żak.

Po powitaniu i zapoznaniu dzieci z biblioteką zostały odczytane fragmenty legend polskich oraz opowiadań patriotycznych ze zbioru pt. „Odzyskana niepodległość” odwołujące się do rocznicy odzyskania niepodległości. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wyklejały Godło Polski kulkami z bibuły. W trakcie wykonywania tych prac odbył się test z wiedzy o Ojczyźnie. W nawiązaniu do Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości dzieci wykonały biało-czerwone czapki z napisem „Polska”, które z radością wzięły do domu.

Kolejnym punktem programu była projekcja filmu pt. „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej na licencji otrzymanej od Nocy Bibliotek Fundacji CEO. Film wzbudził duże zainteresowanie wśród oglądających. Dzieci wczuły się w rolę bohaterów i z zapartym tchem śledziły akcję, czekając na rozwiązanie zagadki. Oprócz tego towarzyszył im nastrój jak w kinie, czego dowodem był popcorn i przyciemniona sala.

Po obejrzeniu filmu przyszedł czas na kulinarne „małe co nieco”, czyli kolorowe wiosenne kanapki. Dużą atrakcją okazało się wspólne śpiewanie do mikrofonu patriotycznych piosenek, w tym również innych ich ulubionych. Występom nie było końca. Pięknie wykonane utwory zachwyciły obecnych. Wspólne śpiewanie sprawiło wszystkim wielką radość.

Atrakcje w bibliotece zakończyły się po godzinie 21.00 rozdaniem zakładek książkowych Nocy Bibliotek. Kiedy nadeszła pora powrotu do domu, wszyscy żałowali, że czas minął tak szybko, mając nadzieję na powtórzenie tego wydarzenia, które wpisało się w historię Gminnej Biblioteki Publicznej.

 
Designed by Templatka.pl