Weekend pełen atrakcji - Wianki w Dębie i Zawody Strażackie PDF Drukuj Email

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy weekend w naszej gminie. Już w najbliższą sobotę 23 czerwca w Dębie odbędą się tradycyjne już "Wianki", czyli obrzędy Nocy Świętojańskiej. Początek tego niezwykłego spotkania z folklorem, tradycją i obrzędami naszych przodków zaplanowany jest na godz. 19. Z kolei w niedzielę czekają na wszystkich nie lada emocje podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Poświętne. Początek zmagań druhów z trzech jednostek OSP z terenu Gminy Poświętne przewidziany jest na godz. 15. na stadionie w Studziannie. Oprócz dorosłych w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie zaprezentuje się również grupa młodzieżowa z OSP Poświętne. Zawody zakończy wspólne grillowanie. Organizatorzy wydarzeń serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości naszej gminy!

 
Designed by Templatka.pl