Piknik Profilaktyczny w Poświętnem połączony z Dniem Dziecka PDF Drukuj Email

W dniu 1 czerwca 2018 r. przy Szkole Podstawowej w Poświętnem im. Jana III Sobieskiego odbył się Piknik Profilaktyczny połączony z Dniem Dziecka dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Poświętne. Wzorem poprzednich lat dzień stanowiący święto wszystkich dzieci oraz młodzieży szkolnej wypełniony był licznymi atrakcjami. Niezwykłości tegorocznej edycji dodał finał pikniku, który odbył się na scenie w centrum Poświętnego tuż po starcie Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala.


Wśród wielu zaplanowanych na ten dzień ciekawych wydarzeń znalazła się prezentacja samochodu oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego OSP KSRG Poświętne, pokaz motocykli funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz klubu motocyklowego z Rawy Mazowieckiej. Z wielkim zainteresowaniem uczniów spotkał się również pokaz jazdy kawalerii przygotowany przez ułanów ze stowarzyszenia hubalczyków. Powyższym atrakcjom towarzyszyły rozgrywki sportowe oraz  liczne propozycje dla najmłodszych wychowanków m.in. gry i zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, malowanie twarzy oraz farbowanie włosów. Dla wszystkich uczestników pikniku rodzice wraz z dyrekcją szkoły przygotowali regenerujące napoje oraz smaczny poczęstunek.

 

Finał tego bogatego w atrakcje dnia nastąpił w centrum Poświętnego, gdzie swój start miał XIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk Majora Hubala. Po zakończonej części rekreacyjno-sportowej uczniowie udali się w pierwszej kolejności do Bazyliki MB Świętorodzinnej w Studziannie, aby tam uczestniczyć w tradycyjnej już rekonstrukcji wejścia oddziału mjr Hubala do świątyni oraz modlitwie za hubalczyków i kolarzy. Po tych wzniosłych chwilach przyszedł czas na powitanie i prezentację na scenie drużyn kolarskich biorących udział w wyścigu. Emocje rosły z każdą chwilą, gdyż dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z profesjonalnym kolarstwem oraz wyścigiem tej rangi. Stąd przy głośnych oklaskach i dużej wrzawie młodych mieszkańców gminy nastąpił uroczysty start wyścigu, którego dokonał wójt Michał Franas.

 

Jednak to nie był koniec atrakcji, gdyż po blisko 10 minutach od startu kolarze ponownie przejechali przez Poświętne natomiast na scenie zaprezentowany został humorystyczny program artystyczny przygotowany przez uczniów najstarszych klas SP w Poświętnem. Zwieńczeniem dnia było wręczenie uczniom nagród i wyróżnień zdobytych w ciągu całego roku szkolnego zarówno w różnego rodzaju konkursach tematycznych jak i zawodach sportowych. Oprócz upominków uczniowie odebrali również gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych – wójta Michała Franasa oraz przewodniczącego RG Kazimierza Wiecheckiego, a także współorganizatorów pikniku - przewodniczącego GKPiRPA Zdzisława Serafina i dyrektora SP w Poświętnem Andrzeja Gwizdonia.


 
Designed by Templatka.pl