Wójt zaprasza na Wyścig Kolarski PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Poświętne oraz Organizatorzy zapraszają na I etap XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Mjr Hubala który odbędzie się w dniu 1 czerwca 2018 roku (piątek). Start wyścigu zaplanowany jest o godz. 12.00 przed Bazyliką MB Świętorodzinnej w Poświętnem. Wydarzenie to poprzedzi tradycyjna już modlitwa w świątyni w intencji Hubalczyków, gdzie odbędzie się inscenizacja wejścia oddziału majora Hubala z Pasterki roku 1939. Zanim zawodnicy ruszą do sportowego boju  o godz. 11.50  powita ich włodarz Poświętnego Michał Franas.  Naturalnie organizacja takiego wydarzenia będzie wiązać się z pewnymi utrudnieniami w ruchu, na które drogowcy mogą napotkać w godz. 11.30 - 13.00.

   

Po starcie zawodnicy udadzą się do Anielina – miejscowości, w której zginął Major Hubal – skąd skierują się ponownie do Poświętnego i dalej na metę etapu zlokalizowaną w Ostrowcu Świętokrzyskim. Utrudnienia w ruchu drogowym wraz z chwilowym jego całkowitym wstrzymaniem na drogach gminnych oraz drodze krajowej nr 48 mogą nastąpić w godz. 11.30 – 13.00. 

Wójt Michał Franas serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości naszej gminy na to wspaniałe święto sportu i patriotyzmu, które już po raz trzeci gości na naszym terenie.

Poniżej zamieszczamy dodatkowe informacje Orgazniatorów Wyścigu:

Zapraszamy również na oficjalną stronę Wyścigu http://wyscighubala.pl/


 
Designed by Templatka.pl