(Do)wolność czytania w bibliotece w Dębie PDF Drukuj Email

W czwartek 10 maja 2018 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębie świętowała obchody 15. edycji Tygodnia Bibliotek z udziałem gościa specjalnego wójta gminy Poświętne Michała Franasa. Na spotkanie z włodarzem gminy przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie Filii Szkoły Podstawowej w Dębie.

Tego pięknego, słonecznego dnia włodarz gminy zjawił się w bibliotece z ciepłym uśmiechem na twarzy, zarażając pozytywną energią i dobrym humorem wszystkich obecnych na spotkaniu. Zwłaszcza zaś dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I i II, którzy przybyli do biblioteki wraz z kierownik Filialnej Szkoły Podstawowej Anną Nowak oraz wychowawczyniami Moniką Skoneczną i Agnieszką Lasotą. Nim spotkanie na dobre się rozpoczęło, wójt zdążył oczarować wszystkich niezwykle barwnymi i interesującymi opowieściami.

Spotkanie które odbyło się w duchu wolności i niepodległości było niezwykle ciekawe dla wszystkich uczestników. Legenda o Smoku Wawelskim, którą wójt przypomniał w nawiązaniu do Roku Niepodległości, rozmowa o wolności, również w kontekście tegorocznego hasła „(Do)wolność czytania”, rozmowy o ważnych miejscach pamięci na mapie serca wszystkich rodaków, jak również własnych ukochanych miejscach, nakreśliły kierunek spotkania.

Maluchy aktywnie uczestniczyły w tej pełnej różnorodnych wątków rozmowie i niemal bez omyłki odpowiadały na pytania dotyczące przytoczonej lektury. Nie obyło się również bez zabawy, której prowodyrem stał się zaproszony gość. Rysowanie Smoka Wawelskiego niemal w zupełności stało się udziałem wójta, który przedstawił jego wizerunek z niemałym artyzmem. Ta część spotkania wzbudziła ogromnie dużo radości i uśmiechu.

Z okazji Tygodnia Bibliotek wójt Poświętnego przekazał na ręce bibliotekarki Ewy Żak prezent w postaci książek. Sam również został obdarowany książkowym upominkiem. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 
Designed by Templatka.pl