Sukces uczniów z Poświętnego PDF Drukuj Email

W dniu 6 kwietnia uczniowie z klas: VI i VII szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum w Poświętnem wzięli udział w XVIII Festiwalu Gimnazjalnym „Wieś polska w poezji i w prozie”, który odbył się w Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rzeczycy. Młodzież z sukcesem zaprezentowała utwory o tematyce ludowej z zachowaniem gwary zdobywając już po raz trzeci I miejsce.

Zarówno pod względem interpretacji, jak i sposobu recytacji, uczniowie do konkursu przygotowywani byli przez nauczycielki języka polskiego: p. Elżbietę Kolecką i p. Barbarę Stępień. Uczniowie zaprezentowali następujące utwory: Joanna Zaremba - „S.O.S. nasy gwarze”, Jakub Jakubczyk - „Ballada o Władku”, Anna Nowakowska -„Wielkanoc sprzed pół wieku”, Bartłomiej Kaczmarek -„Gawędy opoczyńskie”.    

Po raz trzeci na Festiwalu uczniowie z gminy Poświętne zdobyli I miejsce. W tym roku zajęła je Joanna Zaremba ( ucz. kl II gim.), która była bezkonkurencyjna wśród uczniów z trzech gmin: Rzeczycy, Inowłodza, Poświętnego. Zachwyciła jury, zaproszonych gości oraz pozostałych uczestników, od których otrzymała największe brawa. Niewątpliwie sukces odnieśli również uczniowie: Jakub Jakubczyk ucz. kl.II gim. - III miejsce i Bartłomiej Kaczmarek ucz. kl. VI otrzymał wyróżnienie, nagrodzona została również Anna Nowakowska pięknym albumem krajobrazów polskich. Oprócz umiejętności polonistycznych uczniowie prezentowali piękne stroje ludowe regionu opoczyńskiego, które były dodatkowym walorem ich występu.

Asi, Jakubowi, Bartkowi i Ani gratulujemy talentu artystycznego i zapału w propagowaniu kultury ludowej regionu opoczyńskiego oraz życzymy dalszych sukcesów.

                                    

 
Designed by Templatka.pl