Lokomotywą po wiedzę – stacja pierwsza PDF Drukuj Email

W dniu 27 marca 2018 roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej uczestniczyli w pierwszych zajęciach ekologiczno-artystycznego projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Lokomotywą po wiedzę”. Udział dzieci z terenu Gminy Poświętne, w tym niezwykłym przedsięwzięciu jest możliwy dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Poświętnem z Wojewódzką Instytucją Kultury.


Realizacja projektu to wspólne działanie wójta gminy Poświętne, dyrektora SP w Poświętnem oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Poświętnem. Cykl różnych zajęć i spotkań rozpoczął się od warsztatów z projektowania ubiorów metodą aplikacji zorganizowanych w siedzibie Łódzkiego Domu Kultury. Było ciekawie i kreatywnie, a nade wszystko artystycznie oraz ekologicznie. Przed uczestnikami projektu jeszcze cztery inne interesujące spotkania i warsztaty, a także spektakl, który będzie stanowił podsumowanie całego projektu.

Najbliższe zajęcia projektu odbędą się już 4 kwietnia. W nowoczesnej ekopracowni znajdującej się w Szkole Podstawowej w Poświętnem zorganizowane zostaną warsztaty z prelekcją o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Spotkanie poprowadzi pan Dariusz Matusiak.


 
Designed by Templatka.pl