Kiermasz Wielkanocny PDF Drukuj Email

W miniony piątek 23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Poświętnem odbył się już po raz drugi Kiermasz Wielkanocny. Na stoiskach przygotowanych przez uczniów wszystkich klas miejscowej szkoły, a także Szkoły Filialnej w Dębie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brudzewicach eksponowane były m.in. palmy i wypieki wielkanocne, a także przeróżne niezwykle kreatywne świąteczne ozdoby i dekoracje Wszyscy uczniowie przygotowali ponadto unikalną prezentacje swoich stoisk. Oprócz uczniów wielkanocne prace zaprezentowała również lokalna twórczyni ludowa pani Julianna Jurek z Dęby. Kolorytu wydarzeniu dodał przygotowany program artystyczny.

Wydarzenie rozpoczął włodarz Poświętnego Michał Franas dziękując za realizację już po raz drugi jego autorskiej inicjatywy. Zanim zaczął się zakupowy szał wszyscy zgromadzenie mieli okazję obejrzeć program artystyczny. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem, którzy swój program przygotowali pod okiem polonistki Elżbiety Koleckiej. W trakcie przedstawienia przybliżyli często już zapomniane zwyczaje związane z karnawałem, Wielkim Postem i Świętami Wielkanocnymi. Równie interesujący był występ wokalny członkiń KGW Dęba. Panie zaprezentowały dyngusowe przyśpiewki oraz żartobliwy monolog wypowiedziany lokalną gwarą traktujący o przedświątecznych przygotowaniach.

Po gromkich brawach dla wszystkich występujących oraz zakończeniu części artystycznej, wszyscy uczestnicy kiermaszu przeszli do podziwiania przygotowanych stoisk ekspozycyjnych, a także dokonywania zakupów. Jak się okazało wszystkie ozdoby cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a kupujący nie kryli wyraźnego zadowolenia z nabytych prac.

 
Designed by Templatka.pl