Jedno święto - trzy spotkania PDF Drukuj Email

Z inicjatywy wójta gminy Poświętne Michała Franasa oraz przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Wiecheckiego w dniu 8 marca 2018 r. w lokalu gastronomicznym „Młynczysko” odbyło się uroczyste spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na zaproszenie włodarzy gminy w wydarzeniu uczestniczyło ponad 60 pań – przedstawicielki i członkinie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy, panie kierujące pracą szkół, referatów Urzędu Gminy i jednostek podległymi, a także panie pracujące na innych stanowiskach w UG i niniejszych jednostkach. W spotkaniu uczestniczyli też panowie w osobach: wiceprzewodniczącego RG Macieja Szufladowicza, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej RG Mariana Grzegorskiego, oraz przewodniczącego Komisji Gospodarczej RG Bogdana Kacprzaka. Oprócz tego spotkania z okazji Święta Kobiet na terenie gminy odbyły się również inne zorganizowane dla pań przez KGW Brudzewice oraz sołtysa z Dęby i radnych RG z Dęby i Dęborzeczki.

Spotkanie w Poświętnem rozpoczęło się od okolicznościowych życzeń złożonych Paniom przez wójta Michała Franasa w imieniu wszystkich przedstawicieli męskiej płci. Oprócz życzeń Panie otrzymały również symboliczne tulipany.

Spotkaniu towarzyszył poczęstunek, po którym zaprezentowana została niespodzianka przygotowana dla pań przez wójta i pracowników UG oraz jednostek podległych. Owym prezentem okazał się żartobliwy przegląd roku w postaci popularnych w internecie „memów”. Prezentacji towarzyszyły ogromne salwy śmiechu, a rozbawione panie długo wracały do przedstawionych obrazów.

Oprócz niniejszego spotkania w dniu w dniu 10 marca na terenie gminy Poświętne odbyły się jeszcze dwa inne wydarzenia zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. W Brudzewicach odbył się wieczór wokalno-artystyczny, na którym spotkały się mieszkanki sołectwa Brudzewice oraz członkinie działających na terenie gminy Kół Gospodyń Wiejskich. Miłą niespodzianką dla pań z Dęby i Dęborzeczki okazało się natomiast spotkanie przy mini koncercie muzyki ludowej i biesiadnej przygotowane przez sołtysa Leszka Wiecheckiego oraz radnych RG z Dęby i Dęborzeczki.

 
Designed by Templatka.pl