Spotkanie z człowiekiem wielu pasji PDF Drukuj Email

Filialną Szkołę Podstawową w Dębie odwiedził człowiek wielu pasji - z zamiłowania regionalista zafascynowany kultura i historią gminy Poświętne, pasjonat biegania i wypraw rowerowych. Mowa oczywiście o panu Wojtku Jaskule prezesie Stowarzyszenia „Poświętne – Nakręcona Gmina”. Jednak nie tylko sama osoba gościa, ale również przygotowana przez niego prelekcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem uczniów z Dęby.

 Pan Wojciech to człowiek- instytucja. Wśród wielu swoich osobistych dokonań wymienia m.in.: opracowanie trasy wycieczki rowerowej po gminie Poświętne śladami filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową", za którą został nagrodzony w konkursie zorganizowanym przez Starostę Opoczyńskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków; dwukrotne zdobycie wyróżnienia przyznanego przez redakcję miesięcznika Runner's World za "zdjęcie miesiąca", które zostały wykonane na terenie gminy Poświętne; zdobycie jako biegacz-maratończyk tytułu „Korony Maratonów Polskich”.

 Nic dziwnego, że przy takich sukcesach wizyta gościa spotkała z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Największą atrakcją dla dzieci okazały się medale i koszulki startowe pana Wojtka które wszyscy mogli nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i przymierzyć. Na zakończenie spotkania po autografy gościa ustawiła się pokaźna kolejka.


 
Designed by Templatka.pl