Rozmawiali o ASF PDF Drukuj Email

W dniu 9 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Poświętne odbyło się szkolenie poświęcone zagrożeniom wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Inicjatorem spotkania był Wójt Michał Franas, natomiast głównym prowadzącym Powiatowy Lekarz Weterynarii Włodzimierz Skorupski.

Szkolenie rozpoczął włodarz Poświętnego witając wszystkich przybyłych mieszkańców oraz przedstawiając cele spotkania i wagę omawianego tematu. Interesującą, pouczającą oraz fachową prelekcję prowadzoną przez powiatowego lekarza weterynarii wzbogacił film instruktażowy, a także merytoryczna i spokojna dyskusja z uczestnikami szkolenia. Wszyscy poznali nie tylko dogłębną genezę istniejącego zagrożenia, ale również metody zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń - ASF.

Dziękujmy Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii za zaangażowanie w tego typu szkolenia i wzorcową współpracę z naszym Samorządem. To bardzo istotne by w obliczu rozprzestrzeniającego się zagrożenia, rozmawiać o problemie i jemu we właściwy sposób zapobiegać.

 
Designed by Templatka.pl