Ferie podczas, których nie było nudy PDF Drukuj Email

W  piątek 9 lutego 2018 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie dwóch tygodni zajęć przygotowanych wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe na terenie gminy Poświętne. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz gminy – wójt Michał Franas oraz przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki – którzy sami przekonali się w trakcie ferii nie było żadnej nudy, gdyż panowała dobra zabawa oraz rozrywka z edukacją. Swoją ofertę dla najmłodszych w czasie przygotowała również Filia Biblioteczna w Dębie.

W trakcie dwóch tygodni codziennych i bezpłatnych zajęć działo się naprawdę wiele, a chwile rozrywki i relaksu przeplatane były zajęciami edukacyjnymi oaz pracą artystyczno-plastyczną. Wśród wielu aktywności warto przede wszystkim wymienić: zwiedzanie Bazyliki Świętej Rodziny w Studziannie i klasztoru Ojców Filipinów, warsztaty garncarstwa tradycyjnego, turniej szachowy, warsztaty kulinarne związane z tematyką zdrowego odżywiania się, wspólna praca nad kapsułą czasu, tworzenie gier planszowych z własnymi instrukcjami i zasadami czy muzyczno-literackie inspiracje artystyczne.

Wyjątkowy był ostatni dzień zajęć, kiedy to grupa dzieci i młodzieży stworzyła własną kronikę ferii wskazując najlepsze ich zdaniem chwilę z wszystkich spotkań. Jednak o niezwykłości tego dnia należy mówić przede wszystkim za sprawą wizyty przedstawicieli władz gminy – wójta Michała Franasa oraz przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Wiecheckiego – którzy wręczyli wszystkim uczestnikom spotkań dyplomy i słodkie prezenty. Uczestnicy zajęć odwdzięczyli się natomiast samorządowcom pamiątkową i własnoręcznie wykonaną pracą plastyczną.

Równie ciekawą ofertę dla najmłodszych przygotowała Filia Biblioteki w Dębie. Wsród propozycji na aktywne spędzanie ferii znalazły się takie aktywności jak:
zajęcia plastyczne nawiązujące do Walentynek, opracowywanie własnego Kodeksu Dobrego Zachowania, tworzenie komiksu, gofrowe warsztaty kulinarne.

Cieszy, aktywność dzieci, ale także ich  frekwencja podczas zajęć przygotowanych wspólnie przez GOK i Bibliotekę. To bardzo ważne, że nasi uczniowie nie pozostali w domach tylko w sposób aktywny spędzili czas zimowej przerwy w nauce.

Warto dodać, że inną wielką atrakcją zakończonych ferii w Gminie Poświętne była bezpłatna strefa zabawy (dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw) przygotowana dla najmłodszych przez wójta Michała Franasa.

Choć ferie się już skończyły to zapraszamy młodych mieszkańców gminy na inne cykliczne lub okazjonalne zajęcia oraz spotkania przygotowywane przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem oraz Filię Biblioteki w Dębie.

   

 
Designed by Templatka.pl