Wyłonili Super Ekologa PDF Drukuj Email

W dniu 24 stycznia 2018 r. w ramach Programu Edukacji Ekologicznej "Czyste powietrze. Jestem za!" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w Filialnej Szkole Podstawowej w Dębie odbył się turniej wiedzy o MEDAL SUPER EKOLOGA. Konkurs był przeznaczony dla uczniów kl. IV – V, a jego celem było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i pobudzenie zainteresowania problemami ekologicznymi.

Zwyciężczynią turnieju oraz Super Ekologiem została Agata Kołodziejczyk, natomiast kolejne miejsca zdobyli: Agata Kalużna (II) i Tomasz Lis (III). Przyznane zostały również wyróżnienia, które otrzymali: Filip Żak, Jakub Mnich i Franciszka Błaszczyk. Finałem turnieju było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Choć gmina Poświętne jest miejscem niezwykle przyjaznym dla środowiska i przyrody, to jednak postawy proekologiczne nie rodzą się same. Stąd corocznie w naszych szkołach realizowane są projekty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wszystkie programy cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Nie inaczej było również w przypadku ostatniego działania - turnieju wiedzy ekologicznej.

 
Designed by Templatka.pl