Nowe odcinki kanalizacji powstają również zimą PDF Drukuj Email

Choć mamy już połowę stycznia, a od blisko miesiąca panuje kalendarzowa i astronomiczna zima to nadal warunki pogodowe bardziej podobne są do jesiennych. Oprócz zmartwionych tym faktem dzieci, cieszą się dorośli oraz samorządowcy. Nie inaczej jest w naszej gminie, gdzie stale prowadzona jest jedna z kluczowych inwestycji tj. budowa kanalizacji sanitarnej.

Począwszy od września ubiegłego roku do dnia dzisiejszego budowane są bez przerwy nowe odcinki kanalizacji w gminie. Równorzędnie pracują dwie firmy wyłonione w drodze procedury przetargowej. Sprzyjające warunki pogodowe, a przede wszystkim dodatnie temperatury dzienne sprawiają, że na chwilę obecną wykonawcy zdecydowanie wyprzedzają przyjęty harmonogram robót.

Koszt całej inwestycji to ponad 3 mln 367 tys. zł. Gmina Poświętne otrzyma wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Wnioskowana kwota dofinansowania dla gminy Poświętne to około 1 mln 500 tys. zł. Zakończenie inwestycji planowane jest wiosną br.

 
Designed by Templatka.pl