Wygrana ze Skalnikiem Sulejów! PDF Drukuj Email


K.S. Poświętne - Skalnik Sulejów 3:1 (0:1)

Bramki: Łukasz Spinek 51 min, Marcin Kędziora 59 min, Łukasz Rak 84 min.

Skład: Łukasz Dominiczak - Marcin Kędziora (80 min. Paweł Śmigiel), Krzysztof Kaluźny, Mateusz Opatczyk (46 min. Michał Pawlak),  Paweł Ajdamiak (46. Łukasz Spinek),  Robert Borowski, Marek Jakubczyk (46 min. Tomasz Golewski), Marcin Szporak, Damian Kwaśniak, Łukasz Rak, Kamil Węgliński

Trener: Robert Chmielewski
Kierownik drużyny: Łukasz Starus

16_01W XXVI kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej drużyna KS Poświętne podejmowała zespół Skalnika Sulejów. Drużyna gości zajmuje wysoką czwartą pozycję w tabeli.
Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. W 5  min. doskonałej sytuacji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Kamil Węgliński. Dwie minuty później piłkarze z Sulejowa przeprowadzili skuteczny kontratak. Po zagraniu z prawej strony boiska niefortunnie interweniował Krzysztof Kaluźny i goście objęli prowadzenie. Gospodarze starali się atakować, ale czynili to chaotycznie, akcje były szarpane, brakowało spokoju i dokładności. Niemniej nasi zawodnicy stworzyli sobie trzy dobre okazje do zdobycia bramki. Dwóch z nich nie wykorzystał Łukasz Rak, a w trzeciej sytuacji bramkarz Skalnika faulował wychodzacego na czystą pozycję naszego zawodnika, ale arbiter pokazał golkiperowi tylko żółtą kartkę. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.
W przerwie meczu trener Chmielewski dokonał trzech zmian wpuszczając na boisko Tomasza Golewskiego, Łukasz Spinka i Michała Pawlaka. I właśnie po akcji Łukasza Spinka w 51 min. nasz zespół doprowadził do wyrównania. W 59 minucie do akcji ofensywnej włączył się prawy obrońca Marcin Kędziora i próbował wrzucić piłkę w pole karne gości, która idealnie mu zeszła i wpadła nad bramkarzem w górny róg bramki gości

16_02To był bardzo dobry okres gry naszego zespołu. Wygrywaliśmy większośc pojedynków w środku boiska. Pomimo korzystnego wyniku nadal dążyliśmu do zdobycia 3 bramki. Ataki te przyniosły skutek w 84 minucie, kiedy to po faulu w polu karnym na Łukaszu Spinku sędzia podyktował rzut karny, którego na 3 bramkę zamienił Łukasz Rak ustalając wynik spotkania. Brawa należą się naszej drużynie, która mimo niekorzystnego wyniku i kilku niewykorzystanych sytuacji w I połowie nie podłamała się i konsekwentnie dążyła do zwyciestwa. Wygrana przybliża nas do celu jakim jest utrzymanie się zespołu w klasie okręgowej. Fotoreportaż znajduje się w galerii portalu
Klub KS Poświętne funkcjonuje dzięki dotacji otrzymanej z gminy Poświętne

 
Designed by Templatka.pl