Grand Derbi PDF Drukuj Email

KS "Poświętne" - Gerlach Drzewica 1:1 (0:1)

Bramka: Łukasz Lewandowski 59 min.

Skład: Maciej Lenarcik - Przemysław Białkowski (80. Dawid Witek), Piotr Kliszewski, Krzysztof Kalużny, Łukasz Lewandowski, Łukasz Spinek (70. Marceli Juda), Rafał Kierebiński, Marek Jakubczyk, Leszek Kośka (46. Krzysztof Krawczyk), Witold Łaski, Karol Skowroński.
Trener: Mariusz Kościsty
Żółte kartki: Marek Jakubczyk, Łukasz Spinek, Piotr Kliszewski
Widzów: ok.100

dsc_3330Dopiero w dniu 19 kwietnia 2010r. drużyna KS Poświętne zaprezentowała się poraz pierwszy na swoim boisku rozgrywając mecz derbowy z Gerlachem Drzewica.
Początek meczu należał do gospodarzy, który osiągnęli lekką przewagę, jednak dwa razy Witold Łaski uderzał zbyt słabo aby pokonać bramkarza gości. W 30 minucie piłkarze Gerlacha przeprowadzili kontrę po której objęli prowadzenie. Zdobyta bramka dodała skrzydeł zawodnikom gości, którzy końca pierwszej połowy przeważali.

dsc_3324Na początku drugiej połowy nasz zespół osiągnął dużą przewagę. Nasi zawodnicy zagrali presingiem na całym boisku, ambitnie i walczyli o każdą piłkę. Efektem tej przewagi było kilka groźnych strzałów, w tym uderzenie Karola Skowrońskiego w poprzeczkę. W 59 minucie pieknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Lewandowski nie dająć szans bramkarzowi gości doprowadził do remisu. Nasza drużyna nadal przeważała i w 80 minucie po zagraniu ręą w polu karnym przez zawodnika gości bardzo słabo sędziujacy arbiter podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Niestety Marek Jakubczyk nie wykorzystał okazji uderzając nad poprzeczką bramki gości. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem.       
W meczu nie mogli zagrać będący w pracy Jacek Malinowski, Krystian Gradek i Daniel Lawerski.

W drużynie Gerlacha zagrał były nasz zawodnik Rafał Trzaskowski, który przed rozpoczęciem spotkania otrzymał w ramach podziękowania za wieloletnie reprezentowanie barw naszego klubu pamiątkowy puchar z rąk przedstawicieli zarządu.

Na meczu w liczbie ok. 30 osób byli również kibice zespołu Gerlacha, którzy zachowywali się przyzwoicie.

Następny mecz KS Poświętne rozegra na własnym boisku w dniu 25 kwietnia 2010r. (niedziela) o godz. 16.00 z drużyną  Skalnika Sulejów. Zawodnicy gorąco apelują o jak najliczniejsze przybycie na ten mecz. 
dsc_3356
 
Designed by Templatka.pl